Strona główna » Dlaczego warto oglądać filmy przyrodnicze?

Dlaczego warto oglądać filmy przyrodnicze?

Dlaczego warto oglądać filmy przyrodnicze

Film jest jedną z najłatwiej dostępnych rozrywek, na jakie możemy sobie pozwolić. Zapewne większość z nas po powrocie z pracy włącza telewizor lub komputer, na którym ogląda coś dla przyjemności czy zabicia czasu. Być może czasem jest to również film przyrodniczy. Jednak oglądanie filmów to nie tylko rozrywka. Dlaczego warto oglądać filmy przyrodnicze?

Okazuje się, że oglądanie programów przyrodniczych wpływa na poprawę nastroju oraz pomaga zredukować poziom negatywnych emocji. Wyniki badań opublikowane przez „Journal of Environmental Psychology” wskazują, że oglądanie filmów przyrodniczych w trakcie pandemii wpłynęło na złagodzenie nudy związanej z pandemią koronawirusa, a także stanowiło alternatywę dla bezpośredniego kontaktu z przyrodą, który w tym czasie był często utrudniony.

Jeszcze większe korzyści zauważalne są w przypadku oglądania przyrody z wykorzystaniem zestawu do wirtualnej rzeczywistości. Okazuje się, że takie doświadczenie prowadzi nie tylko do poprawy nastroju, ale również do wzmocnienia poczucie związania z naturą.

Filmy przyrodnicze warto też oglądać razem z dziećmi. Nie tylko jest to idealna alternatywa dla bajek czy filmów animowanych, ale pomoże też dziecku rozwinąć wrażliwość na przyrodę i zainteresować otaczającym nas światem. Zajrzyj na naszą stronę Ekino, gdzie dostępnych jest mnóstwo najpopularniejszych tytułów filmowych.

Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *