Strona główna » Dlaczego warto oglądać dramaty?

Dlaczego warto oglądać dramaty?

Dlaczego warto oglądać dramaty

Dramaty to dość popularny gatunek filmowy, który ma na celu przede wszystkim poruszyć widza, dotknąć jego emocji, zaangażować go w losy bohaterów. To też gatunek bardzo trudny, trudny emocjonalnie. Twórcy nie dają gwarancji szczęśliwego zakończenia, można by się więc zastanawiać, dlaczego warto oglądać dramaty?

Otóż przede wszystkim właśnie dla tych emocji. Chyba żaden inny gatunek filmowy nie rozwija tak mocno wrażliwości i emocjonalności w widzu. Jako ludzie jesteśmy wręcz zaprogramowani do współodczuwania. Chcemy wejść w buty bohatera i podążać jego ścieżkami, aby móc przeżyć to, czego nie możemy przeżyć we własnym życiu. Oczywiście nie wszystkie te przeżycia będą dla nas przyjemne czy łatwe, niemniej rozwijają one naszą najbardziej ludzką stronę. Tak było jeszcze zanim w ogóle nakręcono pierwszy film. Jednak to właśnie dziewiąta muza, dzięki swojej plastyczności, jest szczególnie dobrym środkiem do doświadczania innych ścieżek życia. Czytając, musimy wszystko sobie wyobrazić, co jest dobrym ćwiczeniem, ale jak wyobrazić sobie wojnę, jeśli nigdy nie słyszeliśmy choćby jednego wystrzału? Dzięki takim filmom jak „Dunkierka” znacznie intensywniej możemy doświadczyć rzeczywistości bohatera.

Filmy dramatyczne oferują cały wachlarz emocji, emocji które będziemy mogli odczuć jakby były naszymi własnymi, dlatego właśnie wciąż cieszą się niemalejącą popularnością i zapewne jeszcze długo się to nie zmieni. Jeśli interesują Cię opisane filmy online Ekino to strona, gdzie z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *